banner461

Ukrayna İle Ticaret Yapacak İş Adamlarına Önemli Uyarı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Ukrayna ile ticaret ilişkilerinde bulunan Nevşehirli iş adamlarına önemli uyarılarda bulunuyor.

banner15
Ukrayna İle Ticaret Yapacak İş Adamlarına Önemli Uyarı
03 Temmuz 2015 Cuma 15:10

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Ukrayna ile ticaret ilişkilerinde bulunan Nevşehirli iş adamlarına önemli uyarılarda bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamada; “Ukrayna Bakanlar Kurulu’nun “Geçici Olarak İşgal Edilmiş Ukrayna Topraklarına Giriş ve Çıkış Usulleri” konulu Kararı’nın, 8 Haziran 2015 tarihinde yürürlüğe girdiği bildirilmektedir. Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı’nda, yabancı uyrukluların ve vatansızların belirli kontrol noktaları üzerinden ve özel izne dayalı olarak Kırım’a giriş –çıkış yapabilmelerine ilişkin usuller ayrıntılı olarak belirtilmektedir. Özetle, yabancıların ve vatansızların Kırım’a girişleri ve Kırım’dan çıkışları, bugüne kadar yalnızca Kontrol Noktalarındaki Devlet Sınır Servisi yetkililerinin iznine tabiyken, söz konusu uygulamayla, Devlet Göç Servisi’nin yerel şubelerine önceden yapılacak başvuruya istinaden verilebilecek özel izne bağlı kılınmış; ayrıca Kırım’a girişler yalnızca bu belgede öngörülen amaçlarla sınırlandırılarak turistik amaçlı seyahatlerin önü kapatılmıştır. Karar’a ilişkin detaylı bilgi notu, TOBB web sitesinin Hizmetler/ Uluslararası İş İmkanları – Ülke Duyuruları-Ukrayna bölümünde yer almaktadır”denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.