banner461

Ürgüp Bağ Bozumu Festivalinde Uğur Işılak Konseri

Ürgüp Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bağ bozumu festivalinde bu yıl Uğur Işılak sahne alacak.

banner15
Ürgüp Bağ Bozumu Festivalinde Uğur Işılak Konseri
03 Ağustos 2017 Perşembe 15:22

banner517
banner134
Ürgüp Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bağ bozumu festivalinde bu yıl Uğur Işılak sahne alacak.

Ürgüp'te 45 yıldır Uluslararası düzeyde bir çok kurum kuruluş ve kişinin  katılımıyla kutlanan Uluslararası Bağ bozumu festivali bu yıl 16-17  Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek

Ürgüp'ün kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmanın amaçlandığı, Ürgüp  üzümünün tanıtımı, tarımın desteklenmesi gibi bir çok amacı bulunan  Uluslararası bağ bozumu festivalinin birinci gününde yiğit halk ozanı  Uğur Işılak sahne alacak.

Festival programı ve detayların ilerleyen günlerde netleşeceği festival  kapsamında, üzüm ikramları, yarışmalar, halk oyunları gösterileri,  pekmez yapımı, bağ bozumu, ikramlar gibi renkli görüntülere sahne olacak.
 
Bu yıl 46. sının gerçekleştirileceği festivale herkesin davetli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Ülkemizin bir çok yerinden bölgemizi gezmeye gelecek misafirler bizleri zaman zaman arayarak festivalin tarihini soruyorlar, festival dönemine kapadokya gezisi planlamayı düşünüyorlar, bir çok seyehat acentası tur programlarına Ürgüp Uluslararası bağ bozumu festivalini ekliyor. Böylesine önemli bir festivale biz de yoğun çaba harcayarak hem Ürgüplü vatandaşlarımıza hem de misafirlerimize unutmayacakları bir festival yaşatmayı amaçlıyor, tüm vatandaşlarımızı bu vesile ile festivalimize davet ediyorum. dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.