banner461

Ahiler Haftası Bu Yıl Daha Sade Kutlanacak

Nevşehir Esnaf ve sanatkarlar odaları birlik başkanlığınca bu yıl gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası etkinlikleri geçen yıla nazaran sade kalacak.

banner15
Ahiler Haftası Bu Yıl Daha Sade Kutlanacak
01 Ağustos 2013 Perşembe 14:24

banner517
banner134

 Ahilik Haftası Bu Yıl Sade

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve sanatkarlar odaları birlik başkanlığınca bu yıl gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası etkinlikleri geçen yıla nazaran sade kalacak.

Edinilen bilgiye göre; bu yıl Ahilik Haftası etkinliklerini sadece düzenlenecek törenle sıkıtlı tutulması planlanıyor. Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı tarafından geçtiğimiz organize edilen etkinlikler de yaşanan bası olumsuzluklar bu yıl ki etkinliklerin sade bir şekilde yapılmasını gündeme getirdi.

Hafta etkinlikleri çerçevesinde geçtiğimiz yıl Yılın Ahi’si belirlenmiş, ahi pilavı dağıtımı yapılmış, etkinliklerde ilk kez araç korteji düzenlenerek yine ilk kez Şet Kuşatma töreni gerçekleştirilmişti.

Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili KAFSİD ile birlikte düzenlenen fotoğraf sergisi de geçtiğimiz yıl ki etkinliklerde ilgi görmüştü. Ahilik haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca düzenlenen futbol turnuvası da dikkatleri çekmişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.