banner461

Avanos’a Yapılacak İkinci Taş Köprü İçin Mimari Proje Yarışması

Avanos İlçesine yapılması planlanan ikinci taş köprü için mimari proje yarışması düzenlenecek.

banner15
Avanos’a Yapılacak İkinci Taş Köprü İçin Mimari Proje Yarışması
27 Aralık 2012 Perşembe 10:39

banner134

 Mimari proje yarışmasına ilişkin, Avanos Belediye BaşkanıSayın Dr. Mustafa Körükcü, Arkitera Mimarlık Merkezi'nden Sayın Ömer Yılmaz ve Sayın Mimar Aslı Özbay ile görüştü.

 

Bu kapsamda yapılması öngörülen ikinci köprü için mimari proje yarışması düzenlenmesi ve dereceye giren projelerin ödüllendirilmesine ilişkin konu, Avanos Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı gündemine de alındı.

Avanos Belediye Başkanı Sayın Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ ve Avanos Kaymakamı Sayın Mustafa ELDİVAN’ın da katılımıyla, Arkitera Mimarlık Merkezi'nden Sayın Ömer YILMAZ ve Sayın Mimar Aslı ÖZBAY ile saha üzerinde gezi ve incelemelerde bulunarak, Ulaş Çay Bahçesi'nde proje ve yarışmaya ilişkin konular üzerinde sohbet etti.

Yeni köprü  yarışma yoluyla gerçekleştirilirken, serbest rekabet yolu ile yüksek nitelikli  projelerin geliştirilmesine, çok sayıda seçenekten işlevsel, özgün ve sanatsal çözümlerin değerlendirilmesine, güzel sanatların teşvikine ve ilgili mesleklerin gelişmesine de katkı sağlanacak.

 

Ayrıca yarışma, bir köprü yarışması olarak Türkiye'de ilk olma ve Kapadokya'da açılan ilk yarışma olma özelliğiyle de iki alanda özel bir yarışma olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.