banner461

Kızılay Şube Başkanı Civelek azalan kan stoklarına karşı acil çağrı yaptı

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, pandemi nedeniyle kan ihtiyacının arttığını belirterek, kan bağışı yapılması için çağrıda bulundu.

banner15
Kızılay Şube Başkanı Civelek azalan kan stoklarına karşı acil çağrı yaptı
04 Aralık 2020 Cuma 14:25

banner517
banner134

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiye bağlı olarak kan stoklarında düşüş yaşanıyor. Duruma ilişkin açıklama yapan Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.

Civelek: 'Plazma ve Kan Bağışlarıyla İnsanlık Kazanacak'

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek yaptığı açıklamasında şunları ifade etti; "Değerli bağışçılarımız sokağa çıkma yasağı tedbirleri kan bağışı ve immün plazma bağışını kapsamamaktadır. Ulusal kan stoklarımız pandemi nedeni ile azaldı. Artan kan ve plazma ihtiyacını karşılamak için daha fazla kan bağışı almamız gerekmektedir. Pandeminin etkisi ile artan hastalarımızın sıkıntı yaşamamaları için iyilik seven kıymetli hemşehrilerimizin kan bağışına davet ediyorum. Aksaray yolu millet caddesinde bulunan Kızılay kan bağış merkezimizde haftanın 7 günü kan alımı yapıyoruz. Aralık ayı boyunca hafta içi saat: 09:00-16:00 arası, hafta sonu ise saat: 12:00-16:00 arası bağışçılarımız yasaktan etkilenmeden kan bağışında bulunmaya davet ediyorum." dedi.

Randevu:https://kanver.org/kanhizmetleri/kanbagisirandevu


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.