banner461

Nevşehir Devlet Hastanesi Yatak Artırımına Gidiyor

Nevşehir İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesinde yatak artırımına gidiliyor. Hastane içerisindeki idari bölümlerin yerine hasta odaları yapılıyor.

banner15
Nevşehir Devlet Hastanesi Yatak Artırımına Gidiyor
18 Ocak 2013 Cuma 12:57

banner134

 İlimizdeki devlet hastanesine 100 ek odalı yeni bir binanın yapılması konusunda çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile birlikte yaptıkları çalışmalar doğrultusunda mevcut hastane bünyesinde yatak artırımına gidildiğini söyledi.

Ek bina yapılıncaya kadar yatak sayısı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması amacıyla bu düzenlemenin yapıldığını belirten İl Sağlık Müdürü Ünlübay, “Nevşehir Devlet Hastanemiz bünyesinde kamu hastaneleri birliği genel sekreterliğimizle birlikte aldığımız karar doğrultusunda yatak artırımına gidiyoruz. Bir taraftan ilimize yapılması planlanan 100 odalı yeni ek binanın alt yapı çalışmalarını tamamlarken, bu ek bina yapılıncaya kadar hastanemizin yatak sayısı konusunda herhangi bir sorun yaşamaması için bu çalışmayı başlattık. İdari katı boşaltıyoruz. Servis ve yoğun bakımda yatak sayımızı artırıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakan - 10 yıl önce
devletin parası bol nasıl olsa yeni bir ek bina daha yapılır oda yetmedi yanına birdaha ek bina yapılır.3-5 katlı hasatane yapacağınıza ileriye dönük 10 katlı modern bir bina yapamadınızmı?hastane ilk açıldığında üst katlar kapalı olabilrdi.ihtiyaç oldukça üst katlar hizmete açılarak devam edilebilirdi.
Avatar
nevşehir - 10 yıl önce
hala nevşehirden kayseriye hasta nakil ediliyor yoğun bakım ünitesi kısıtlı nevşehir ve ilçelerinde ambulans sıkıntı bunlar aşılmalı artık başında belliydi yatak sayının yetmeyeceği hep günü birlik düşünce ile yapılıyor bazı projeler geleceğe yönelik olsaydı yeterli miktarda fazlası ile yapılırdı.