banner461

Kozaklı'da “Engelliler Haftası“ kapsamında etkinlikler düzenlendi

Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla düzenlenen kutlama programında özel insanlar gönüllerince eğlendi.

banner15
Kozaklı'da “Engelliler Haftası“ kapsamında etkinlikler düzenlendi
14 Mayıs 2022 Cumartesi 18:05

banner517
banner134

Toplumun önemli bir parçasını oluşturan engellilerin sorunlarının gündeme getirilmesi, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık oluşturulmaya çalışılması amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde kutlanan “Engelliler Haftası” dolayısıyla Kozaklı ilçesinde özel bir program düzenlendi.

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler Haftası” kapsamında Kozaklı Belediyesi tarafından Millet bahçesinde düzenlenen etkinlikte engelli bireyler gönüllerince eğlendi.

Proğrama katılarak "Engelsiz Bir Dünya" pastasını özel insanlarla birlikte kesen Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukcuoğlu; "Zihinlerdeki ve gönüllerdeki engellerin kalktığı güzel, duyarlı ve saygın bir dünya dileğiyle Engelliler Haftası kutlu olsun. Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak için çalışmaya, onlarla birlikte düşünmeye, hissetmeye ve üretmeye devam edeceğiz." dedi.

Nevşehir Kozaklı Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi Müdürü İlker Ceyhan; "Kozaklı Belediye Başkanımız Sayın Akif Kabukcuoğlu‘nun katılımı ve destekleri ile Kozaklı Millet Bahçesinde Engelliler haftası programı düzenlendi. Proğramda emeği geçen Kozaklı Belediyesi personelleri ve Hastane çalışanlarımıza Hastane yönetimi olarak teşekkür ederiz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.