banner461
banner195

7.Geleneksel Altınyıldız Kitap Şenliği

Altınyıldız İlköğretim Kurumunun bu yıl 7.sini düzenlediği geleneksel kitap şenliği etkinliklerinin açılışı Şair-Yazar ve Yönetmen Alper AKDENİZ, Şair-Yazar Osman AYTEKİN, Şair ve Yazar Oğuz Özdem’in katılımıyla gerçekleştirildi.

7.Geleneksel Altınyıldız Kitap  Şenliği
18 Ocak 2016 Pazartesi 16:00

banner143
Altınyıldız 7.Geleneksel Kitap  Şenliği
İlgili Galeriye Git
banner134
Altınyıldız İlköğretim Kurumunun bu yıl 7.sini düzenlediği geleneksel kitap şenliği etkinliklerinin açılışı Şair-Yazar ve Yönetmen Alper AKDENİZ, Şair-Yazar  Osman AYTEKİN, Şair ve Yazar Oğuz Özdem’in katılımıyla gerçekleştirildi.

  

       Kurum Müdürü Sayın Mehmet ERAVCI kitap şenliğinin açılış kurdelesini misafirlerimizle birlikte keserek; okuyan, sorgulayan bir nesil yetiştirmek amacıyla her yıl düzenlediğimiz kitap şenliğinin 7.sini düzenlemekten büyük bir onur duyduğunu belirterek; öğrencilere kitap dolu bir yaşam dileyip, katılım için herkese teşekkür etti.

   

      Kitap şenliğinin açılış programı olan ‘’ Her Yönüyle Aşk’’ adlı şiir dinletisi okul konferans salonunda büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Programda Ali Batuğ YILDIZ Yunus Emre’nin Gel Gör Beni Aşk Neyledi, Doğan KAVDIR Sezai KARAKOÇ’un Mona Rosa, Atahan Tercan  Arif Nihat ASYA’nın Bayrak, Yağmur AÇIKYÖRÜK İsmail TÜRKMEN’ in Ne Gelir Elden ve Edibe Eylül ÇENGEL Ayla AYDEMİR’in Sol Yanım Acıyor Anne adlı şiirlerini okudu.  Okunan şiirlerle dinleyicilerin gönül teline dokunan şiir dinletisi öğrencilerden büyük alkış aldı.

Programın sonunda kısa bir konuşma yapan Kurum Müdürü Sayın Mehmet ERAVCI okumuş oldukları türkülerden dolayı  da öğrencilerimiz İlkem KIVANÇ, Ada CEBE, Zeynep Yaren YERDELEN ve Fen Bilimleri Öğretmenimiz Sayın Eren ÖZHAN’ a ve emeklerinden dolayı Müzik Öğretmeni Sayın Sezgi CEYLAN ve Türkçe Öğretmeni Sayın Osman OLGUN’a ve dinleyicilere teşekkür etti.

   

   7.Geleneksel Kitap Şenliği’nin ilk konuğu Şair-Yazar ve Yönetmen Alper AKDENİZ okulumuz kantininde öğrencilerle buluşarak kitaplarını imzaladı. Okulumuzun gerçekleştirmiş olduğu kitap şenliği 18-22 Ocak tarihleri arasında dokuz yazarımızın katılımlarıyla şu şekilde devam edecektir:

 

19 OCAK SALI

              Yazar OĞUZ ÖZDEM                .                                                         

      

20 OCAK ÇARŞAMBA

              Yazar KORAY AVCI ÇAKMAN  ve

              Yazar GÜLSÜM CENGİZ Söyleşi ve İmza Günü.            

                   

21 OCAK PERŞEMBE

               Yazar ERCAN KESAL ,

               Yazar AYLA ÇINAROĞLU

               Yazar OSMAN AYTEKİN   ve

               Yazar İMDAT AVŞAR Söyleşi ve İmza Günü

 

 22 OCAK CUMA

Yazar TÜLİN KOZİKOĞLU Söyleşi ve İmza Günü

 

 

Kitapların dünyası, insanın en hayret verici yaratıklarından biridir. Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyetler büyür ve ölür fakat bütün bu medeniyetlerin, tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası; hala genç, hala yazıldıkları gün kadar taze, yazarlarının yüzlerce sene önce ölmelerine rağmen, hala insanların kalplerinden geçenleri anlatarak hayatlarını devam ettiriyorlar.

Kitap Dolu günler Dileğiyle.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.