banner461
banner195

Altınyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde Eğitim ve Öğretim Başladı

Nevşehir’in ilk Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olan “Özel Altınyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesi” eğitim ve öğretime başladı.

Altınyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde Eğitim ve Öğretim Başladı
18 Eylül 2013 Çarşamba 11:59

banner143
banner134

 ÖZEL ALTINYILDIZ ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE 

            EĞİTİM VE ÖĞRETİM BAŞLADI.                                           
      ÖZEL ALTINYILDIZ SAĞLIK MESLEK LİSESİNE YOĞUN TALEP.

Nevşehir’in ilk Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olan  “Özel Altınyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesi” eğitim ve öğretime başladı.

2013 – 2014 Eğitim – Öğretim yılında 9. sınıflarda toplam 96 öğrenci kontenjanı bulunan Özel Altınyıldız Sağlık Meslek Lisesi’nde 91 öğrenci derslere başladı.5 öğrencilik kontenjan eksikliğinin de kısa sürede tamamlanacağını belirten Okul yöneticileri, kaliteli ve çağdaş eğitim anlayışını sağlık eğitiminde de sürdüreceklerini  ifade ettiler.


Türkiye’de 250 bine yakın Sağlık personeline ihtiyaç duyulmaktadır. İş bulabilme imkanları Sağlık Meslek Lisesi mezunlarının daha fazla olabilmektedir. 2 yılı teorik, 2 yılı da uygulama eğitimi alacak öğrenciler, 4 yılın sonunda Acil Tıp Teknisyeni ya da Hemşire olabilmektedir.İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunundaki  düzenlemeye göre Acil Tıp Teknisyenleri herhangi bir belgeye ya da eğitimi ihtiyaç duymaksızın İş Sağlığı Uzmanı olabilecekler. Şu anda İş Sağlığı Uzmanlığı en fazla ihtiyaç duyulan meslektir.

Acil Tıp Teknisyenliği mezunları hem Teknisyen hem de Hemşire olarak görev yapabilmektedir. Özel Altınyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği alanları bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz Üniversite Sınavlarında 4 yıllık Alanlarıyla ilgili fakülte tercihlerinde ek puanla, 2 yıllık yüksek okullara ise doğrudan kayıt yaptırabilmektedir.

Özel Altınyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde öğrencilere yoğun ingilizce öğretimi yapılmaktadır. Mesleki İngilizcenin yanı sıra hastalarıyla konuşabilecek düzeyde dil öğretimi yapılması hedeflenmiştir.

19 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayan Özel Altınyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde 9. Sınıflarda boş 5 öğrencilik kontenjana kayıtlar 10 gün daha devam edecektir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.