banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Aşık Veysel Programı Büyük İlgi Gördü

Altınyıldız Koleji Aşık Veysel Programı Büyük İlgi Gördü...

Altınyıldız Koleji Aşık Veysel Programı Büyük İlgi Gördü
26 Mart 2013 Salı 15:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR VALİSİ SAYIN ABDURRAHMAN SAVAŞ VE EŞİ HAFİZE SAVAŞ HANIMEFENDİ, NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. FİLİZ KILIÇ VE EŞİ MEHMET KILIÇ, ALTINYILDIZ KOLEJİ GENEL MÜDÜRÜ SERHAT İĞDECİ, OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI KEMAL GÜNER, BAŞKAN YARDIMCISI İLKNUR KARAKAYA, İLKÖĞRETİM KURUMU MÜDÜRÜ MEHMET ERAVCI, OKUL YÖNETİCİLERİ, ÖĞRETMENLER VE VELİLER PROGRAMA KATILDI.

 

Büyük ilgi gören programda Aşık Veysel Belgeseli sinevizyondan izlendi.Şiirler ve Türkülerle Aşık Veysel’in “Uzun İnce Yolu” seslendirildi. Altınyıldız Koleji Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 120 kişilik dev koro ve solo türküler başta protokol tarafından tüm davetliler tarafından coşku ile alkışlandı.

Aşık Veysel’in sanatçı kişiliğinin yanı sıra, Türk insanını birlik ve beraberliğe davet eden, bütün insanların eşit olarak yaratıldığını dile getiren dostluk ve kardeşlik temalı türküleri öğrenciler tarafından seslendirilmiştir.

2012 yılında Yunus Emre ve 2013 yılında Aşık Veysel programlarıyla büyük beğeni toplayan Altınyıldız Koleji, öğrencilerinin milli ve manevi değerlerimizi yaşayarak öğrenmeleri için büyük gayret göstermektedirler.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Konferans Salonunda düzenlenen programın hazırlanmasında emeği geçen başta Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı, Müdür Yardımcısı Mustafa Uçar, Müzik Öğretmeni Ayşegül Özkan başta olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Programımıza katılarak bizleri onurlandıran, öğrencilerimizi teşvik eden Nevşehir Valisi Sayın Abdurrahman Savaş ve Hafize Savaş, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof Dr.Filiz Kılıç’a, Altınyıldız Eğitim Kurumları Genel Müdürü Serhat İğdeci’ye tüm davetlilere şükranlarımızı sunarız.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.