banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Mesleki Ve Teknik Öğrencilerinden ATT Haftası Etkinliği

Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği dalı öğrencileri 22-28 Mart ATT haftasını etkinliklerle kutluyor.

Altınyıldız Koleji Mesleki Ve Teknik Öğrencilerinden ATT Haftası Etkinliği
24 Mart 2016 Perşembe 17:20

banner143
banner134
Acil tıbbi bakımda 7 gün / 24 saat kesintisiz hizmet veren  Acil Sağlık ekibi mensupları, öncelikle acil servislerdeki hizmetleri yürütürken aynı zamanda hastane öncesi sağlık hizmetleri (ilk yardım, ambulans vb.) ve afet öncesi planlama ile de ilgilenir.
Özel Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İĞDECİ yaptığı konuşmada Nevşehir'in en kapsamlı ve en donanımlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrencilerin çok şanslı olduklarını, teorik ve uygulamalı eğitimlerle meslek hayatına en iyi şekilde hazırlandıklarını belirtti.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Haftası’nı kutlayan İĞDECİ öğrencilerin başarılarının devamını diledi.
Altınyıldız konferans salonunda 11- C ATT ve 11-D ATT sınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen programda Müdür Yardımcısı Türkan YAVUZ günün anlam ve önemini vurgulayarak;  Günümüzde sunulan ambulans hizmetlerinde, her gün milyonlarca insana olay yerinde acil müdahaleler yapılmakta; uygun şartlarda ve en kısa zamanda, ihtiyacı olanların acil tedavi imkânına sahip hastane acil servislere transferi sağlanmaktadır. İnsan yaşamı açısından böylesine önemli bu hizmetin kaliteli bir şekilde sunulmasında mesleki yeterliliğe sahip, eğitimli, kaliteli hizmet sunan, iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.
''Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak aynı duyarlılıkla öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.'' dedi.
ATT Kısa Filmi gösterimi ve öğrencilerin hazırladıkları ATT Tiyatrosu büyük beğeni topladı.
Öğrencilerimizin ve tüm Acil Tıp Teknisyenleri-Paramediklerin başarılarının devamını dileyerek, 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Haftası’nı kutladı.
           
Düzenenlenen program, öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisi ile devam etti.Program sonunda ATT Haftası Pastası öğrenciler, öğretmenler ve yöneticiler tarafından kesildi.
 
     

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.