banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinde Üniversite Yerleştirme Ödül Töreni

Nevşehir’de rekorları alt-üst ederek YGS ve LYS Nevşehir 1.si olan Altınyıldız Koleji öğrencileri okul konferans salonunda düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Altınyıldız Kolejinde Üniversite Yerleştirme Ödül Töreni
29 Temmuz 2013 Pazartesi 16:00

banner143
Altınyıldız Koleji LYS 2013 ÖDÜL TÖRENİ...‏
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir’de rekorları alt-üst ederek YGS ve LYS Nevşehir 1.si olan Altınyıldız Koleji öğrencileri okul konferans salonunda düzenlenen törenle ödüllendirildi.
               Törende yapılan konuşmalarda aşağıdaki açıklamalar yapılmıştır.
    Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji’nden mezun olan toplam 110 öğrencimiz daha 2013 Öğrenci Yerleştirme Sonuçlarına göre üniversiteli olmuştur
      Bu öğrencilerimiz için düzenlenen ödül törenimize hoş geldiniz.
      2013 ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ALTINYILDIZ FEN LİSESİ VE ANADOLU LİSESİNDEN 110 ÖĞRENCİ DAHA ÜNİVERSİTELİ OLMUŞTUR.       
      ŞAMPİYON ÖĞRENCİLERİMİZ; 12 TIP, 2 HUKUK, 1 DİŞ HEKİMLİĞİ, 4 ODTÜ, 6 İTÜ, 1 GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 49’u MÜHENDİSLİK-MİMARLIK VE 46’sı DİĞER FAKÜLTELERİ KAZANDILAR    
      Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji’nden mezun olan toplam 110 öğrenci daha 2013 Yerleştirme Sonuçlarına göre üniversiteli oldu.
      2013 YGS’de Nevşehirde ilk 10 derecenin tamamını kazanan, 2013 LYS de 5 Nevşehir 1.liği, 6 Nevşehir 2.liği, 6 Nevşehir 3.lüğü kazanan Altınyıldızlıların Yerleştirme Sonuçlarıda yine mükemmel oldu. 
Öğrencilermiz; 12 Tıp,1 Diş Hekimliği,  2 Hukuk Fakültesi 49 Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, 2 Beslenme ve Diyetetik  2 Fizik Tedavi, 10 Eğitim Fakültesi,23 İşletme-İktisat-Kamu Yönetimi,9 Diğer fakülteler olmak üzere 110 öğrencimiz yerleşmiştir.
      Üniversite sınavında başarılı olan 110 Altınyıldız Kolejli, Türkiye’nin en seçkin üniversitelerini kazanma mutluluğunu yaşamaktadır.          
      2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Özel Altınyıldız Fen Lisesi, Özel Altınyıldız Anadolu Öğretmen Lisesi, Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi ve Özel Altınyıldız Sağlık Meslek Lisesi ile 4 lise türünde öğrencilere hizmet verecek olan, kaliteli ve çağdaş eğitimin adresi Altınyıldız Kolejinde kayıtlar devam etmektedir. Altınyıldız Koleji bugüne kadar 62’si Tıp Fakültesi olmak üzere 672 öğrencisini üniversiteli yapmıştır.

Altınyıldız Koleji 2013 yılında SBS, YGS ve LYS’de İl Birinciliklerinin tamamını kazanarak Nevşehir’in hem kitlesel hemde bireysel İl Birincisi Okulu olmuştur
         Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi,velilerimizi ve yöneticilerimizi kutlar, Türkiye’nin geleceği öğrencilerimize üniversite hayatlarında başarılar dileriz.                                                                                  

Türkiye’nin seçkin üniversitelerini kazanan öğrencilerimizden bazılarını sunulmuştur.

          Özel Altınyıldız Liseleri Müdürü Özkan KILINÇ bir konuşma yaparak öğrencileri kutlamıştır.
Yoğun bir katılımın olduğu programda başarılı öğrencilere Genel Müdür Serhat İĞDECİ,Okul Müdürü Özkan KILINÇ,Okul Aile Birliği Başkanı Kemal GÜNER,İl Eğitim Denetmeni Talip KABAN tarafından plaket verildi.
Öğrenci,öğretmen ve velilerin mutlulukları gözlerinden okundu.Türkiye’nin en seçkin üniversitelerini kazanma başarısı gösteren Altınyıldızlılar başarılarıyla göz kamaştırdı.
4’ü Hacettepe Tıp(İng),Fakültesi olmak üzere 12 TIP,4 ODTÜ,6 İTÜ, 1 Galatasaray Üniversitesi olmak üzere 49 Mühendislik ve toplam 110 Üniversite kazandıran 2013  LYS,YGS, ve SBS Nevşehir 1.si olan Altınyıldız Koleji’ni kutluyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.