banner461
banner195

Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında Altınyıldız Koleji Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK’ın ortaklaşa düzenlediği ilköğretim 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimize yönelik VIII. Bu Benim Eserim proje yarışmasına Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak Matematik ve Fen Bilimleri alanında 51 proje ile katılımda bulunuldu. Nevşehir ilinde en çok proje gönderen okul Altınyıldız İlköğretim Kurumu olmuştur.

Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında Altınyıldız Koleji Başarısı
11 Nisan 2013 Perşembe 18:20

banner143
banner134

 Kayseri’de bölgeye gönderilen 2033 projeden 745 proje Melihşah Bölge Bilim Kurulu’na gönderilmiştir. Bölge bilim kuruluna gönderilen proje sayısı bakımından okulumuz 18 proje ile en üst düzeyde katılımda bulunmuştur. Kayseri Bölge Bilim Kurulu’nun elemeleri sonucunda Kayseri’de 101 proje sergilenmeye uygun görülmüştür. Bu projelerden Fen Bilimleri ve Matematik alanında 2 proje ile okulumuz temsil edilmiştir. Fen Bilimleri alanında Zeynep TURASAN’ın Bir Saniye İstiyorum; Matematik alanında ise Mert KOZAN ve A.Fatih APAYDIN’ın Altın Oranlı Köprü sergilenmiştir.

 

Proje çalışmaları esnasında gayretlerini esirgemeyen Fen Bilimleri Danışman Öğrt. Dursun Kurt’ , Matematik Danışma Öğretmeni Yahya Şahin’e ve saygıdeğer velilerimize katkılarından dolayı Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak teşekkür ederiz.

 

Öğrencilerimizin projeleri Kayseri Bölge Sergisi’nde TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Tankut YALÇINÖZ ve Kayseri Milli Eğitim Md. Bilal YILMAZ tarafından büyük ilgi ile izlenmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.