banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumlarının TÜBİTAK Başarısı

Kardelenli Öğrencilere TUBİTAK’TA Göstermiş Oldukları Başarılarından Dolayı Ödülleri Verildi.

Kardelen Eğitim Kurumlarının TÜBİTAK Başarısı
28 Mart 2016 Pazartesi 16:07

banner143
Kardelen Eğitim Kurumlarının TÜBİTAK Başarısı
İlgili Galeriye Git
banner134
Bu yıl 47. Düzenlenen TUBİTAK ortaöğretim öğrencileri projeleri yarışması 22-25 Mart 2016 tarihleri arasında Kayseri de yapıldı. Yarışmaya ‘’İTOLOJİ’’ isimli projesiyle katılan Kardelen Eğitim Kurumları öğrencileri Bölge 1’inciliğini elde ettiler.
İlimizden 8 projenin katılım sağladığı bölge yarışmasında Kayseri, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Yozgat ve Sivas İllerinden toplam 100 proje katıldı. Kardelen Eğitim Kurumları hazırladığı proje ile rakipleri arasından sıyrılarak bölge 1’inciliği elde etmeyi başardı. Bölge birinciliği elde eden Kardelen Eğitim Kurumları 02-06 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.
TÜBİTAK projesinde başarılı olan Kardelenli öğrenciler;  Şule KABALCI ve Gökyüzü Şiir ERENE, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa ATSIZ ve Nevşehir Mili Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan KÜREKLİ tarafından yapılan törende ödülleri takdim edildi. Kardelen Eğitim Kurumları kendi bünyesinde hazırladığı törenle de öğrencilerini ödüllendir di . Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yücel MENEKŞE’DEN ödüllerini alan kardelenli öğrenciler tüm İlimizi gururlandırdı.
Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yücel MENEKŞE öğrencilerin ödüllerini takdim etmesinin ardından kısa bir konuşma yaptı. Menekşe; ‘’ Nevşehir de eğitimde öncü olan okulumuzun elde ettiği başarılara bir yenisini daha eklediğiniz için teşekkür ediyorum. TÜBİTAK tarafından düzenlenen bu yarışmaya ülke çapından birçok önemli projelerin katıldığını ve bu yarışmanın önemli bir bilgi paltformu olduğunu biliyoruz. Bu platformda yer alarak önemli bir başarı elde ettiniz. Ben inanıyorum ki Kayseri de elde ettiğimiz bölge birinciliğinin yanında Ankara da düzenlenecek olan Türkiye finallerinde de önemli başarılar elde edeceğiz. İlimizi ve okulumuzu böyle büyük projelerle temsil etmenin ve başarılı olmanın haklı gururunu yaşattığız için teşekkür ederim. Projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarıların devamını diliyorum’’ dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.