banner461
banner195

Kardelen Koleji Bursluluk Birincisini Açıkladı

Geçtiğimiz haftasonu yoğun katılımla gerçekleşen Kardelen Eğitim Kurumları Bursluluk Sınavları sonucu haftanın ilk iş gününde açıklandı.

Kardelen Koleji Bursluluk Birincisini Açıkladı
08 Ocak 2019 Salı 12:41

banner143
banner134

Kardelen İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı’dan edindiğimiz bilgilere göre; Geçtiğimiz yılın Kardelen Bursluluk Sınavlarında çeşitli kademelerde birincilikler elde eden Kardelen öğrencileri bu yıl da yine dereceler elde ettiler.

En yoğun katılımın gerçekleştirdiği yedinci sınıflarda ilk dört derece Kardelenlilerin oldu. Geçen yıl 6. Sınıflar birincisi Alper İlbars bu yıl da 7. Sınıflar birincisi odu. 2,3 ve 4. Lükler de Kardelen öğrencilerinin oldu.

  1. Alper İlbars
  2. A. Nisa Türk
  3. Umut Miraç Gün
  4. Tuvana Kılıç

Sınav sonuçları hakkında açıklamalarda bulunan Faruk Çamcı “ Her zaman bursluluk sınavlarımızın ciddiyeti, disiplin ve tutarlığından bahsettik. Tüm Nevşehir veli kamuoyu buna şahittir. Bursluluk sınavlarımızda derece yapan Cesur Akün, Lise Giriş Sınavında da il birincisi olmuştur. Önceki yıl bursluluk birincimiz Hüseyin Kağan Özdemir TEOG sınavları il birincisi ve 500 puanla Türkiye birincisi olmuştur. Bu örnekler göstermektedir ki Kardelen Bursluluk Sınavlarında derece alan öğrenciler, ulusal sınavlarda da ipi göğüslemektedir. Bu somut örnekler bursluluk sınavlarımızın ciddiyet ve tutarlılığının göstergesidir. Sınavlarda başarı gösteren tüm öğrenci ve velilerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizi yetiştiren ve görevlerini büyük bir ciddiyetle yerine getiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sınavlarımıza büyük ilgi gösteren Nevşehir halkına da ayrıca teşekkür ediyorum.” Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.