banner461
banner195

Kardelen Kolejin de Olgunluk Testi sonuçları Öğrenci Velilerine Düzenlenen Seminer İle Anlatıldı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji tarafından Nevşehir’de ilk kez ana sınıfı öğrencilerine uygulanan metropolitan testi sonuçları öğrenci velilerine verilen konferans ile anlatıldı.

Kardelen Kolejin de Olgunluk Testi sonuçları Öğrenci Velilerine Düzenlenen Seminer İle Anlatıldı
16 Nisan 2013 Salı 15:16

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji tarafından bu yıl ilk kez uygulanan metropolitan olgunluk testi sonuçları Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Şanal tarafından öğrenci velilerine verilen seminer ile anlatıldı. Özel Kardelen Koleji konferans salonunda verilen seminere öğrenci velileri yoğun ilgi gösterirken öğrenci velileri yapılan bu uygulamadan dolayı Kardelen Koleji okul idaresine teşekkür etti.

 

Kardelen Koleji’nde 60 ay ve üzeri öğrencilere yapılan metropolitan testinin sonuçlarını Doç. Dr. Mustafa Şanal öğrenci velilerine açıklarken aynı zamanda ailelere bu testin niçin yapıldığı konusunda da geniş bilgiler verdi. Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı ise yaptığı açıklamada öğrenci velilerinin yapılan bu teste göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür etti. Saygılı, ‘’ Özel Kardelen Koleji olarak bu yıl ilk kez Nevşehir’de 60 ay ve üzeri ana sınıfı öğrencilerine metropolitan testi uyguladık. Bu test sonucunda ise öğrencilerimizin birinci sınıfa yeterli olup olmadığı konusunda bilgiler edindik. Edinmiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda okulumuz danışman öğretmeni Doç Dr. Mustafa Şanal tarafından verilen bir seminer ile öğrenci velileri bilgilendirildi. Öğrenci velilerimizi ise böyle bir test uygulamış olmamızdan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Kardelen Koleji tarafından yapılan bu test sonucuna göre ise öğrencilerimiz birinci sınıfa başlayıp başlayamayacağı konusunda da öğrenci velilerine bilgiler verildi’’diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.