banner461
banner195

Kardelen Koleji'nde Uzay Haftası Etkinlikleri Yapıldı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji'nde geçen yıl olduğu gibi bu yılda 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Uzay Haftası çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

 Kardelen Koleji'nde Uzay Haftası Etkinlikleri Yapıldı
09 Ekim 2013 Çarşamba 12:23

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji'nde her yıl tüm dünyada kutlanan 4-10 Ekim Uzay Haftası etkinlikleri yapıldı. Erciyes Üniversitesi  Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlenen etkinliklerde öğrencilere hem konferanslar verildi hem de güneş gözleminde bulunuldu.

Özel Kardelen Koleji Konferans salonunda ilkokul 1,2,3,4 ve Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıflara yönelik verilen seminerde Prof. Dr. İbrahim Küçük tarafından öğrencilere Uzay Haftası etkinliklerinde neler yapıldığı ve uzay sistemi ile ilgili olarak çeşitli bilgiler verildi.  Kardelen Koleji'nde uzay haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere güneş gözlemleri de yaptırıldı.

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan yaptığı açıklamada şunları kaydetti. '' Özel Kardelen Koleji olarak geçen yıl birincisini yapmış olduğumuz Uzay Haftası etkinliklerinin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanlığı ile ortaklaşa yapmış olduğumuz etkinliklerimizde öğrencilerimize çeşitli seminerlerin yanı sıra güneş gözlemleri de yaptırıldı. Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük'e bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum''dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.