banner461
banner195

Lara Koleji Akıl Oyunlarında Bölge Birincisi

Özel Lara Koleji, ANÖZDER(Anadolu Özel Okullar derneği)nin düzenlemiş olduğu "2.Akıl Oyunları Yarışması" nda takım halinde birinci oldu.

Lara Koleji Akıl Oyunlarında Bölge Birincisi
13 Mart 2013 Çarşamba 18:59

banner143
banner134

 Kayseri de düzenlenen yarışmada çin daması,türk daması abolone,quixo,koridor, katamino,sudoku,bul-çevir,hedef5,hedef4, ,jenga,hanoi kulesi,origami,zeka kübü,kilitli taşlar ve reverse gibi birçok oyunda yarışan Lara Koleji öğrencileri kazandıkları bu başarıdan dolayı Ankara'da yapılacak ikinci turda yarışmaya hak kazandılar

         Yapılan müsabakalar sonucunda 5 altın,3 gümüş ve 3 bronz madalya kazanan Lara Koleji Akıl Oyunları Takımı geçen yılda olduğu gibi bu yıl da bölge birincisi oldular. 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada madalyalarla dönen Lara Koleji, geçen yıl  Forum Kapadokya'da düzenlemiş olduğu ve büyük bir ilgiyle karşılanan  sergiyle Akıl Oyunlarını  ilimize tanıttırmıştı.

     Özel Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü"Bilek veya kas gücünün değil,pozitif aklın,  mantığın ve doğru stratejilerin söz sahibi olduğu bu asırda bizlere emanet çocuklarımızın bu gibi etkinliklerde  görev almalarını istiyoruz. Okulumuzda akıl oyunları sınıfı ve kulübü bu amaca yönelik çalışmalara devam etmektedir. İnternet dünyasındaki sözde sosyal ortamlara aldanıp asosyallaşen neslin yerine aklını ve mantığını çalıştıran,gerçek manada iletişime açık,takım ruhunu taşıyan ve sürekli kazanımlarını geliştiren bireyler hedefliyoruz. Okulumuza bu başarıyı kazandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor Ankara'daki finallerden başarılarla dönmelerini diliyorum"dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Akıl oyunları mı? - 5 yıl önce
bu yarışma lara nın bağlı olduğu okullar arasında yapıldı yani kendi kardeş okullarıyla yarıştılar.haberde nevşehiri akıl oyunları ile geçen yıl forumda tanıştırdılar deniyor.altınyıldız kolejinin 10 yıldır akıl oyunları ekibi ve kulübü var.8türkiye derecesi var.birincilik dahil.bilgilerinize.