banner461
banner195

Lara Kolejinden İngilizceyi Sevdiren Yarışma

Lara Koleji 2. Sınıf öğrencileri arasında İngilizce dersini sevdirmek ve öğrenen bilgileri pekiştirmek amacı ile bir şarkı yarışması düzenlendi.

Lara Kolejinden İngilizceyi Sevdiren Yarışma
26 Mart 2014 Çarşamba 09:24

banner143
banner134

 Lara Koleji 2. Sınıf öğrencileri arasında İngilizce dersini sevdirmek ve öğrenen bilgileri pekiştirmek amacı ile bir şarkı yarışması düzenlendi.

 

Lara Koleji İngilizce Zümresi tarafından 2. Sınıflar arasında düzenlenen İngilizce şarkı yarışması yoğun ilgiyle karşılandı. Velilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin karşısında hünerlerini gösteren minikler kıyasıya yarıştılar.

 

Toplam 16 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen bu organizasyonda jüri üyeleri, performans, jest ve mimikler, sahne kullanımı gibi  kriterleri de göz ününde bulundurarak öğrencilere puanlar verdiler.

 

İngilizceyi sevdirmek ve yabancı dil öğrenimini motive etmek amacıyla düzenlenen İngilizce şarkı yarışması sonuncunda ilk 3’e giren öğrencilere madalya verilirken diğer yarışmacılara katılım belgesi verildi.  


Okul Müdürü Ulaş İnönü, içlerinde var olan ancak dışa vuramadıkları yetenekleri ortaya çıktığını ve öğrencilerin hem eğlendikleri hem de sosyal anlamda güzel bir etkinlik yaptıklarını belirtti. Her şeyden önce bu yarışmayı organize etmekteki amaçlarının İngilizceyi sevdirmek ve yabancı dil öğrenimini motive etmek olduğunu vurgulayan Ulaş İnönü,"Bu tür aktivitelere önem veriyoruz. Etkinliğin yararlı olduğuna inanıyoruz. Klasik bir dil eğitiminden ziyade İngilizceyi sınıf ortamından çıkarıp aktivitelerle zenginleştirip bu tip mini yarışmalarla süsleyip öğrencilerimize yabancı dilin önemini kavranmaya çalışıyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet burak dolgun - 4 yıl önce
o kadar eğitime rağmen ingilizceyi öğrenememizin temel nedeni olan sınıfın dışına çıkamayan ingilizce öğretim modelini kırdığınız ve gündelik hayata yaymaya çalıştığınız için tebrik eder sizin ve öğrencilerinizin başarısının devamını dilerim.