banner421
banner195

Blok Bims'ten GESİAD'a Ziyaret

Nevşehir iş adamları dernegi(GESİAD)’ın konugu BLOKBİMS yönetim kurulu üyesi Mustafa Ertaş idi.

Blok Bims'ten GESİAD'a Ziyaret

banner143
banner134
BLOKBIMS'DEN GESIAD'A ZIYARET
 Nevşehir iş adamları dernegi(GESİAD)’ın konugu BLOKBİMS yönetim kurulu üyesi Mustafa Ertaş idi.Ertaş üyesi olduğumuz GESİAD’ın çalışmalarını çok yakından takip ettiklerini bu çalışmalara bizzat ve firma olarak katıldıklarını Nevşehir iş dünyasında GESİAD’ın gerek yaptığı programlar gerekse çalışmalarında çok başarılı olduğunu dile getirdi.

Nevşehir iş adamları dernegi(GESİAD)’ın konugu BLOKBİMS yönetim kurulu üyesi Mustafa Ertaş idi.Ertaş üyesi olduğu GESİAD’ın çalışmalarını çok yakından takip ettiklerini bu çalışmalara bizzat ve firma olarak katıldıklarını Nevşehir iş dünyasında GESİAD’ın gerek yaptığı programlar gerekse çalışmalarında çok başarılı olduğunu dile getirdi.

Ertaş kendilerinin de Nevşehir merkezde faaliyet gösteren BlokBims A.Ş. fabrikasına, Ahiler Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle 300 KW gücünde güneş paneli sistemini kuracaklarını sistem kurulumuyla ilgili sözleşme BlokBims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş ve SEİSO Enerji Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Karaca arasında imzalandığını Türkiye'nin ise şebekeye bağlanınca 2. büyük güneş paneli sistemi olacağını söyledi.

Türkiye'de enerjinin cari açığa etkisinin yüksek oranlarda olduğunu, açığın azaltılması için güneşten elektrik üretimiyle ilgili ciddi mevzuat çalışmaları yapıldığını hatırlatan Ertaş, kendi kaynaklarıyla elektrik enerjisini karşılayabilen şirketlerin ve yatırımcıların artacağını belirtti.

Ahiler Kalkınma Ajansı destekli projenin Eylül veya Ekim ayı içerisinde bitirilmesi planlandığını söyledi. Ziyarette Gesiad’ın Ekim ve Kasım ayı yapılacak olan programları olan ÇİN, PAKİSTAN, VİETTAM, ALMANYA ile ilgili sektörleri hakkında bilgi verildi .

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.