banner461
banner195

Kardelen Koleji Öğrencilerinden Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’a Yeni Yıl Tebriği

Nevşehir Özel Kardelen Koleji İlkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri Kapadokya kartpostalları ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve 81 ilin valisinin yeni yılını kutladı.

Kardelen Koleji Öğrencilerinden Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’a Yeni Yıl Tebriği
25 Aralık 2012 Salı 12:44

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji İlkokul 2,3 ve 4. sınıf öğrencileri 2013 yılına girilmesine kısa bir zaman kala Cumhurbaşkanı Gül'e, Başbakan Erdoğan'a, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e ve 81 ilin Valisine Kapadokya kartpostalları ile yeni yıl mesajı yazdı. Öğrenciler yazmış oldukları mesajlarda 2013 yılının ülkemize, dostluk ve barış getirmesi dileklerinde bulundular.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için yeni yıl mesajı yazan Kardelen Koleji 3. sınıf öğrencisi Elif Sude Alkan: ‘’Kapadokya kartpostalı ile Cumhurbaşkanımızın yeni yılını kutladım. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ü Nevşehir'e geldiği zaman tanışmak için okulumuza davet ettim ‘’dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yeni yıl tebriği gönderen 3. sınıf öğrencilerinden Buse Menekşe ise Başbakana yeni yıl tebriği yazdığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Menekşe, ‘’Ben ilk kez bir Başbakana yeni yıl tebriği yazdım. Bundan dolayı çok mutluyum. Başbakanımızı Nevşehir'e geldiği zaman okulumuza gelip benim ve arkadaşlarım ile tanışmasını istedim''

 

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan geleneksel hale getirmiş oldukları kartpostallar ile yeni tebrik mesajlarını öğrencilerin bu yıl Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milli Eğitim Bakanı ve 81 ilin valisine gönderdiklerini söyledi. Kaplan, '' Özel Kardelen Koleji olarak 3 yıldır kartpostal geleneğini öğrencilerimize aşılamak için bu uygulamayı yapıyoruz. Günümüz teknolojisine baktığımızda gerek internet ortamında gerekse de cep telefonları ile gönderilen mesajlar ile yeni yıl kutlaması yapılıyor. Bizler geçmişimizde internet ve cep telefonunun yerine kartpostallar ile yeni yıl mesajları gönderirdik. İşte bu yüzden unutulmaya yüz tutmuş kartpostal geleneğini okulumuzda yaşatıyoruz. Umarım öğrencilerimiz de böylesine güzel yeni yıl mesajlarını her yıl kartpostallar ile gönderirler.’’


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.