banner461
banner195

Lara Koleji Nezaketi Maketleştirdi

Özel Nevşehir Lara Koleji 3-B sınıfı öğrencileri, Türkçe dersi müfredatı çerçevesinde işlenen nezaket kuralları konusunda örnek bir etkinlik yaptı.

 Lara Koleji Nezaketi Maketleştirdi
08 Ekim 2013 Salı 12:37

banner143
banner134

Özel Nevşehir Lara Koleji 3-B sınıfı öğrencileri,  Türkçe dersi müfredatı çerçevesinde işlenen nezaket kuralları konusunda örnek bir etkinlik yaptı. Toplumda saygın bir birey olmanın olmazsa olmazlardan kabul edilen nezaketli davranmanın öğrenciler tarafından şimdiden öğrenilmesi  ve gerek okulda gerekse ailede uygulanması adına oldukça  güzel bir etkinlik düzenlendi.

  3-B sınıfı öğretmeni  Zübeyde Gedik gözetiminde gerçekleşen etkinlikte öğrenciler,  yapraklarında, meyvelerinde ve çiçeklerinde nezaket kurallarının yazılı olduğu çiçek maketleri  ve ağaçlar yaptılar. Bu etkinlikte yapılan tüm ürünler okuldaki bir sergide diğer öğrencilerle paylaşıldı. Yapılan bu maketlerle  sınıflarını süsleyen öğrenciler çok mutlu oldular. Bu etkinlik sayesinde öğrenciler tüm dikkatleri çekip görgü kurallarını bir kere daha hatırlatmış oldular.

   Lara Koleji  müdürü Ulaş İnönü “ öğrencilerimizin zihinlerinin tertemiz olduğu bu yaşlarda evrensel ahlaki kuralların ve kendimize ait güzel ahlaki davranışların tam olarak yerleşmesi adına uygulan bu etkinlikten dolayı öğretmenimize teşekkür ediyorum. Teşekkür etmek, yeri geldiğinde özür dilemesini bilmek, anne ve babaya karşı hürmette kusursuz olmak gibi erdemlerin kazanılması bizim için eğitimin ufuk hedeflerindendir. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin nezaket kurallarının kıymeti hiçbir zaman azalmayacaktır ”dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.