banner421
banner461
banner195

Nevşehirli Sudenur Bu Sefer Bakan Alaboyun'un Misafiri Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Nevşehir merkez ilçeye bağlı Nar Beldesindeki okul Öğrencilerini ve Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş'u Ankara'da misafir etti.

Nevşehirli Sudenur Bu Sefer Bakan Alaboyun'un Misafiri Oldu

banner143
Enerji Bakanı Alaboyun' Nevşehirli Minik Öğrenci Sudenur'u  Ankara'da Misafir Etti
İlgili Galeriye Git
banner134
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Nar kasabasındaki okul ögrencilerini ve Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş'u Başkent Ankara'da ki Enerji Müzesi veTabiat tarih müzesine davet etti.

Enerji verimliliğini ve duyarlılığını arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Nevşehir merkez ilçeye bağlı 
Nar kasabasındaki okul ögrencilerini ve Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş'u misafir etti.

Alaboyun, Nevşehirden ve Başkent Ankara'dan gelen misafir ve öğrencilere ,Ankara Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğündeki Enerji Parkı'nda, enerji verimliliği ve tasarrufu hakkında bilgiler verdi.

Bakan Alaboyun, Nevşehirli Minik  Sudenur'u İkinci Kez Mutlu Etti... !


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, kendisine haftalar önce mektup yazarak okuduğu okula davet eden Nevşehirli Sudenur Kart´a geçtiğimiz günlerde sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmesinin ardından bu defa da kendisini Maden Tetkik Ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğündeki Enerji Parkı'nda çocuklar için düzenlenen enerji verimliliği ve tasarrufu etkinliğine davet ederek Ankara'da buluştu.

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Nar Beldesindeki Nar Fikret Aktekin 6´ncı sınıf öğrencisi Sudenur Kart'ın Bakan Alaboyun'un özel daveti ile yaşadığı büyük sevinç ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bakan Alaboyun'la bu kez Ankara'da buluşan Minik Sudenur, hayalimi hayata geçiren Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Artık Benim için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Ali Rıza Alaboyun'un çok ayrı bir yeri var dedi.

Bakan Alaboyun, Maden Tetkik Ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğündeki Enerji Parkı'nda, çocuklar için düzenlenen enerji verimliliği ve tasarrufu etkinliğinde konuştu.


- Kendisine haftalar önce Nevşehir'de bir öğrenciden mektup geldiğini, Nevşehirli küçük öğrencinin kendisini davet ettiğini ifade eden Alaboyun, mektuptan sonra sürpriz bir ziyaretle Nevşehir'e gittiklerini ve bugün de MTA'da Nevşehir'deki o öğrencileri misafir ettiklerini dile getirdi.

Konuşmasında , Enerjinin nasıl üretildiğini, ham maddelerin neler olduğunu ve enerjiyi üreten insanların çektiği sıkıntıları görmek açısından MTA'da bulunan Enerji Parkı'nın çok önemli olduğunu söyleyen Alaboyun, "Enerji Parkı sayesinde çocuklar uygulamalı maketler görecek. Güneş ve rüzgar enerjisi nasıl elde edilir, nükleer santraller nasıl çalışır, hidroelektrik santrallerinden nasıl enerji elde edilir ve bu enerji nasıl tüketilir bunları görecekler" dedi.

Bakan Alaboyun'un konuşmasının ardından Nevşehir Nar Belediye Başkanı Sayın Ali Erdoğmuş yanlarında getirdikleri 600 adet hediyelik peribacalarını Kapadokya'yı hatırlamaları için açılışa katılan ögrencilerin tamamına ve orada bulunan tüm katılımcılara hediye olarak verdi.

Ayrıca Başkan Erdoğmuş, Bakan Ali Rıza Alaboyun'a günün anısına Kapadokya'nın resmedildiği yöresel seramik tabağı hediye olarak taktim ettikten sonra Bakan Nevşehir den gelen katılımcılara teşekkür etti.

Nar kasabası öğrencileri bakan amca seni seviyoruz, kasabamıza geldiğimiz için ,bize hediyeler getirdiğiniz için , bizleri Ankara'ya davet ettiginiz için dediler.          

Müze gezisi esnasında ilginç olaylar yaşandı....

Dünya, Ay, Uranüs, Neptün, Jüpiter gibi gezegenlerle ilgili video slayt sunumu izleyen öğrenciler ayda kaç kilogram geleceğini tartan kantarda tartıldılar. Müze gezisinin bu bölümünde öğrenciler keyifli dakikalar geçirdiler.

Alaboyun, çocuklarla birlikte Enerji Parkı'nı gezip, çocuklara parkta bulunan alanları göstererek ziyaretini tamamladı.

         

                              

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.