banner461
banner195

Altınyıldız Koleji, Trafik Olimpiyatlarında Türkiye Finalisti Oldu.

Trafikte Gençlik Hareketi çerçevesinde 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında, Türkiye’deki bütün liselere yönelik olarak düzenlenen ve liseli gençlerde trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirmeyi amaçlayan Trafik Olimpiyatları yarışmasında finale kalan 10 kampanya belli oldu.

Altınyıldız Koleji, Trafik Olimpiyatlarında Türkiye Finalisti Oldu.
24 Nisan 2014 Perşembe 12:29

banner143
Altınyıldız Koleji, Trafik Olimpiyatlarında Türkiye Finalisti Oldu.
İlgili Galeriye Git
banner134

 ALTINYILDIZ KOLEJİ, TRAFİK OLİMPİYATLARINDA TÜRKİYE FİNALİSTİ OLDU.


Trafikte Gençlik Hareketi çerçevesinde 2013 – 2014  eğitim öğretim yılında, Türkiye’deki bütün liselere yönelik olarak düzenlenen ve liseli gençlerde trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirmeyi amaçlayan Trafik Olimpiyatları yarışmasında finale kalan 10 kampanya belli oldu.
Bağımsız akademisyenler tarafından yapılan değerlendirmede Özel Altınyıldız Koleji Trafik Timi Türkiye Finalisti olmuştur.   
“Trafikte Duyarlılık” sloganıyla yola çıkan Altınyıldız Trafik Timi proje kapsamında, eğitim, denetim, sürücülerin bilgilendirilmesi gibi birçok etkinliği gerçekleştirmiştir.

TRAFİK OLİMPİYATLARI VE TRAFİKTE GENÇLİK HAREKETİ HAKKINDA BİLGİ

Milli Eğitim Bakanlığı OrtaÖğretim Genel Müdürlüğü Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü,TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri arasında imzalanan işbirliği protokolü ile yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi Projesi özellikle Lise çağındaki gençlerde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.
Trafik Olimpiyatları “Trafikte Gençlik Hareketi”projesi kapsamında lise çağındaki gençlerin trafik güvenliği konulu bir kampanya hazırlayarak hem yaparak-yaşayarak öğrenmeleri,hem de yaşadıkları yerlerde trafik güvenliği konusunda farkındalık ve bilinç oluşturulmasına katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlemektedir.
Özel Altınyıldız Fen,Anadolu,Anadolu Öğretmen ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri “Altınyıldız Trafik Timi” adlı bir ekip oluşturmuştur.
Trafik Olimpiyatları kampanyası kapsamında Altınyıldız Koleji Trafik Timi tarafından  İl Emniyet Müdürlüğü’nün desteğiyle Nevşehir merkezde değişik tarihlerde trafik uygulamaları  yapılmıştır.
“Öğren,Öğret,Kurallara Uy ,Trafikte Güven Duy”sloganıyla yola çıkarak 300’e yakın sürücüye el ilanı dağıtıp emniyet kemeri takmaları ve trafikte cep telefonu kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundular.
Altınyıldız Trafik Timi, bu kampanya kapsamında Nevşehir servis şöförlerinin,öğrencilerin,velilerin ve diğer tüm sürücülerin trafikte cep telefonu kullanmama ,emniyet kemeri takma ve trafik işaretlerini daha iyi tanımalarını amaçlamıştır.
2014 yılı Mayıs ayında Ankara’da yapılacak final yarışmasında Altınyıldız Koleji Trafik Timine başarılar diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.