banner461
banner195

Fransa'da Kaybolan Nevşehirli Özlem Ekici Her Yerde Aranıyor...

Fransa'da yaşamını sürdüren Nevşehirli bir gurbetçi ailesinin 15 yaşındaki kızları Özlem Ekici'den 20 gündür haber alınamıyor.

Fransa'da Kaybolan Nevşehirli Özlem Ekici Her Yerde Aranıyor...
24 Şubat 2016 Çarşamba 18:39

banner143
banner134
Fransa’nın Lons Le Saunier şehrinde yaşayan Nevşehirli Ekici ailesinin 15 yaşındaki kızları Özlem Ekici 20 gündür kayıp ve aranıyor.

Fransa'da yaşamını sürdüren Nevşehirli bir gurbetçi ailesinin 15 yaşındaki kızları Özlem Ekici'den 20 gündür haber alınamıyor.

4 Şubat 2016 tarihinde okul çıkışı kendisinden haber alınamayan Özlem Ekici’yi görenlerin ya da nerede olduğu hakkında bilgisi olanların Ekici ailesi ile irtibata geçmesi isteniyor.

Lons Le Saunier (39) şehrinde yaşayan ekici aile 20 gündür kızlarına kavuşmanın hayalini kuruyor. Özlem Ekici’nin babası Mehmet Ekici kızları için kayıp ilanında bulunduklarını ve yüvenlik yetkililerinin soruşturmasının sürdüğünü belirtti.

Henüz kızlarının bulunamayışına tepki gösteren Ekici ailesi, güvenlik güçlerinin gereken ilgiyi göstermediğini söyleyerek yetkililere tepki gösterdi.

Sosyal medya ve Fransa’daki Türk dernekleri üzerinden kızlarını bulmaya çalışan Ekici ailesi henüz konsolosluk ya da elçilk yetkililerini kaybolan kızları hakkında bilgilendirmediklerini aktardı.


“Kızımızın hayatta olduğunu bilmek bizi biraz olsun rahatlattı.”

Lysee Agricole ikinci sınıf öğrencisi olan Özlem Ekinci için sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden kampanya başlatan aile en son kızlarının Cumartesi günü Facebook hesanın aktif olduğunu ve arkadaşları ile mesajlaştıklarını farkettiklerini aktardı. Gelişmeyi güvenlik yetklilerine ilettiklerini belirten Ekici, “ Kızımızn arkadaşları ile mesajlaşması annesi ve beni rahatlattı. En azından hayatta olduğunu bilmek biraz olsun bizleri sevindirdi. Ama hala endişelerimiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Özlem’in Perpignan bölgesinde olduğu düşünülüyor

Kızlarının Perpignan bölgesinde olduğuna yönelik şüphelerinin yoğunlaştığına dikkat çeken Ekici, “Bize gelen mesajlar kızmızın en son Perpignan bölgesinde görüldüğü yönünde. Bu doğrultuda haberler alıyoruz.” dedi. Çocuklarının bugüne kadar hiç bir eksiklerinin olmadığına vurgu yapan baba, “ Ben arkadaş çevresini suçluyorum.  Son dönemlerde bir değişiklikler oldu. Yeni okula geçtiği dönemde kızımın farklı tavırlar sergilediğine sahit oluyordum.” ifadelerini kullandı

“Kızımı gören ya da bilgisi olan lütfen bizimle iletişime geçsin”

Fransa’da yaşayan bütün Türklere teşekkür eden Mehmet Ekici, “ Bütün Fransalı Türkler kızımızı aramak için seferber oldu. Herkes büyük bir ilgi gösteriyor. Umarım biran önce kızım bulunur ve evine döner. Kızımı gören ya da bilgi sahibi olanların biran önce bizlerle iletişime geçmesini rica ediyorum.” şeklinde konuştu

Mehmet Ekici ile iletişime geçmek için: 0607727114

Haber:
 Belemturktv

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.