banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencileri Kapla Öğreniyor

Özel Nevşehir Lara Koleji ilimizde bir ilk olarak Akıl Oyunları sınıfını açtı.Bu alanda geçen yıldan beri çalışmalarına devam eden Lara Koleji bu yıl ek olarak kapla çalışmalarına da başladı.

Lara Koleji Öğrencileri Kapla Öğreniyor
19 Nisan 2013 Cuma 11:29

banner143
banner134

 Öğrencilerin hayal gücünü,el becerilerini ve analitik düşünmeyi geliştiren kapla çalışmaları öğrencilerden büyük ilgi görüyor.Özel kesim binlerce sayıda küçük tahta parçalarından oluşan kapla sayesinde öğrenciler önce basit şekiller yaptılar. Daha sonra Lara Koleji Öğretmenlerinden İsa Mağra gözetiminde çalışmalarına devam eden öğrenciler stadyum, apartman ,eski osmanlı evleri,köprü ve kale gibi yapıları büyük bir başarıyla yapmaya başladılar.

 Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü ”Önümüzdeki aylarda Kapadokya Forum’da açılacak olan bir sergi için hazırlıklarına devam eden okulumuz, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergilemek ve aynı zamanda ilimizdeki tüm öğrencileri bu eğlenceli ve zeka geliştirici etkinlik ile buluşturmak amacındadır. “Eğitimde Lara Devri”  sloganıyla yoluna devam eden okulumuzda bu tür etkinliklere büyük önem veriyoruz. Öğrenciler arasında takım çalışmasını sağlayan, el ile göz arasındaki uyumu geliştiren, bunların yanı sıra oldukça eğlenceli olan kapla sadece küçüklerin değil büyüklerin de oldukça beğeneceği bir oyun.Çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyorum” dedi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.