banner421
banner461
banner195

Nevşehir’de Yaz Kur’an Kursları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığının “Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım” temasıyla başlattığı kampanya çerçevesinde Nevşehir İl genelinde Yaz Kur’an kursu başladı.

Nevşehir’de Yaz Kur’an Kursları Başladı

banner143
Nevşehir’de Yaz Kur’an Kursları Başladı
İlgili Galeriye Git
banner134
 Diyanet İşleri Başkanlığının “Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım temasıyla başlattığı kampanya çerçevesinde Nevşehir İl genelinde Yaz Kur’an kursu başladı.

Hacı Asım ve Hacı Nimet Dirikoç Kur’an kursunda düzenlenen açılış programına İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Taşlıbel Camii İmam-Hatibi Ahmet Aydemir, Kur’an Kursu Öğreticileri Ayşegül Ak, Şerife Kalpaklı ve Kur’an kursu öğrencileri katıldı.

Cami ve Kur’an kurslarında Din Eğitimi ve Kur’an-ı Kerim eğitimi verilmesi için 280’den fazla Din görevlisi ve Kur’an Kursu Öğreticisinin görevlendirildiğini dile getiren Öztürk, “Allah’ın izni ile üç dönem halinde eğitim gören çocuklarımız, Kur’an-ı Kerim’i yüzünden tecvidli olarak öğrenecekler. Namaz sürelerini ezberleyecekler. Camilerde en az vakit namazı cemaatle kılacaklar ve namazı kılmayı öğrenecekler. Bununla birlikte cami adabı, yemek adabı, Helal-Haram, büyüklere saygıyı, birlikte yaşamayı öğrenecekler. Bu yıl Ramazan ayına denk geldiği için Yaz Kur’an kursunda öğrencilerimiz orucun maneviyatını, orucu ve teravihi de yaşayacaklar. Bu da bu yılın ayrı bir bereketi” diye konuştu.

Müftü Öztürk, yaz kursuna katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti. Daha sonra 4-6 yaş grubu minik öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.  Kurs öğreticisi Ayşegül Ak’ın verdiği ilk derse katıldı. Minik öğrenciler verdiği cevaplarla Müftü Öztürk’ü duygulandırdı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.