banner421
banner461
banner195

Nevşehirli Gurbetçiler gelmeye başladı

Nevşehir ilçe belde ve Köylerinden olup çeşitli ülkelerde çalışan gurbetçiler, tatil döneminin başlamasıyla birlikte yıllık izinlerini geçirmek üzere ilçemize gelmeye başladı.

Nevşehirli Gurbetçiler gelmeye başladı

banner143
banner134

Nevşehir ilçe belde  ve Köylerinden olup çeşitli ülkelerde çalışan gurbetçiler, tatil döneminin başlamasıyla birlikte yıllık izinlerini geçirmek üzere ilçemize gelmeye başladı.
 

Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçiler de, tatil için ilçemize gelmeye başladı. Ramazanın bitmesi ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte yıllık izinlerini memleketinde geçirmek isteyen gurbetçilerin memleket yolculuğu yaklaşık 5 haftalık tatil sonrasında geri dönüş ile tamamlanıyor.

 

Çoğunlukla çalışan kesimin oluşturduğu gurbetçilerin, emekli olanları ise yılın 6 ayını Nevşehir ve köylerinde, diğer 6 ayını ise Avrupa ülkelerinde geçiriyor.

 

Hava yoluyla gelenlerin dışında kendilerine ait yabancı plakalı araçlarıyla gelen gurbetçiler, gurbette yapamadıkları alışverişi çok yaptıkları için esnaflarında umudu oluyor.

 

Avrupa ülkelerindeki sıkıntılar ve Türkiye ilebulunulan ülke arasında değişen ekonomik dengeler gurbetçileri fazlasıyla etkiliyor. Yüksek bilet fiyatları nedeniyle karayolunu tercih eden gurbetçilerin yolculukta yaşadıkları sıkıntılar da Türkiye’ye geliş durumlarını etkiliyor.

Haber: FAruk Öz Zengin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.