banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimleri Siyasetçileri Aratmadı

Nevşehir Özel Kardelen Anadolu Lisesi Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimleri yapıldı. Yapılan seçimlerde adaylar miting yaptı, seçim aracı tuttu.

Özel Kardelen Koleji Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimleri Siyasetçileri Aratmadı
09 Ekim 2012 Salı 11:44

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Kardelen Anadolu Lisesi Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimleri yapıldı. Yapılan seçimlerde adaylar miting yaptı, seçim aracı tuttu.

Nevşehir Özel Kardelen Koleji Anadolu Lisesi seçimleri büyüklere taş çıkarttı. Kardelen Koleji Öğrenci Meclis Başkanlığı için 2 aday yarıştı. Adaylar okul bahçesinde seçmenlerine birer miting yaparak kendilerine oy istediler. Özel Kardelen Anadolu Lisesi Öğrenci Meclis Başkan Adayı Gökhan Zedelenmez ise seçimlere yapmış olduğu propaganda ile herkesi şaşırttı. 12. sınıf öğrencisi olan Gökhan Zedelenmez önce okul koridorlarına vaatlerde bulunan afişler astı ardından ise öğrenci servisine '' Ben Sizin Beni Seçebilme İhtimalinizi Sevdim'' pankartı astırarak öğrenci arkadaşlarından kendisini seçmeleri için oy istedi.

 

Özel Kardelen Koleji eğitim kompleksleri içerisinde yapılan mitingde ise iki aday öğrencilere seslenerek kendilerine oy atmaları için çeşitli vaatlerde bulundular. Yapılan seçimler öncesi ilk olarak öğrenci arkadaşlarına seslenerek oy isteyen 12. sınıf öğrencisi Vural Akcan,Özel Kardelen Koleji'nin Nevşehir'de zaten örnek bir okul olduğunu ancak Türkiye'de örnek okul olması için adaylığını koyduğunu söyledi. Akcan, Arkadaşlarım sizlerin herşeyin en güzeline layık olduğunu bildiğim için aday oldum. İnşallah sizlerin oyları ile öğrenci meclis başkanı olacağım. Başkanlığa seçildiğim taktirde sizlerin okulumuza ulaşımınız rahatlayacak. Neden benim öğrenci arkadaşlarım derslerine geç kalsın. Ve çarşıya erken saatlerde gidebilmeniz için ek servisler koyduracağım. Öğrenci arkadaşlarımın psikolojik olarak motivasyonlarını yüksek tutmaları için geziler düzenleyeceğim. Spor etkinliklerinin artırılması için çalışmalar yapacağım. Öğrenci arkadaşlarım ne zaman kendinizde bir eksiklik, bir problem hissetseniz heran yanınızda olacağım. Sorunlarınızın çözülmesi için uğraşacağım. Bunların yanı sıra okulumuzda yapılmasını istediğini etkinlikleri, isteklerinize göre yapılması için çalışacağım''dedi.

 

Kardelen Koleji okul öğrenci meclis başkan adaylarından Gökhan Zedelenmez ise öğrenci meclis başkanlığı seçimleri için değişik bir yöntemle hazırlandı. Özel Kardelen Koleji 12. sınıf öğrencisi olan Gökhan Zedelenmez seçimlere kendisinin yaptırmış olduğu pankartlar ile ve öğrenci servisinde kendisinin afişleri ile öğrenci arkadaşlarından oy istedi. Öğrencilere bir konuşma yapan Gökhan Zedelenmez, yapamayacağım vaatlerde bulunarak sizleri kandırmak istemiyorum. Geçen yıl meclis başkan yardımcılığı görevindeyken bir çok çalışmalarda bulunduk. Bunun üzerine koymak için adayım. Ben sizlere boş vaatlerde bulunarak kandırmak istemiyorum. Sizin güveninizi kaybetmektense başkanlığı kaybetmeyi tercih ederim.''dedi. Öğrenci meclis başkanı Gökhan Zedelenmez'in konuşması sık sık arkadaşları tarafından atılan sloganlar ile kesildi.

 

Özel Kardelen Koleji Anadolu Lisesi Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimleri için sandığa giden öğrenciler ise okul meclis başkanında aramış olduğu özelliklere göre oy verdiklerini söylediler.

 

Özel Kardelen Koleji'nde yapılan seçimler sonrasında ise Gökhan Zedelenmez 123 oy ile Özel Kardelen Koleji Öğrenci Meclis Başkanlığı'na seçildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.