banner421
banner461
banner195

Kapadokya Turizmin de Önemli Gelişme

Kapadokya Bölgesi hiç şüphesiz Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Ancak gelin görün ki yıllardır süre gelen atılımı ise Turizm Müdürlüğü görevinde bulunan Velettin Birsöz ile bir türlü yapamadı...

 Kapadokya Turizmin de Önemli Gelişme

banner143
banner134
Kapadokya Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olmasına rağmen 19 yıldır Git gellerle bir türlü istikrar ve beklenen atılımı gerçekleştiremediği Turizm Müdürü Veleddin Birsöz'le bu defa dönüşü olmayan bir yolculuğa giriyor.

Kapadokya Artık Turizm de Yeni Ufuklara Yelken Açacak ... 
 
Kapadokya Bölgesi hiç şüphesiz Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Ancak gelin görün ki yıllardır süre gelen atılımı ise Turizm Müdürlüğü görevinde bulunan Velettin Birsöz ile bir türlü yapamamıştı.

Bunun en büyük ve en önemli sebeplerinden bir tanesi ise hiç şüphesi tam 33 defa görevden alınan İl Müdürü Velettin Birsöz oldu. Çünkü Kapadokya Bölgesine ne zaman bir Turizm Bakanı ziyarete gelmiş olsa Turizm İl Müdürü Velettin Birsöz ya raporlu ya da yıllık izne ayrılmış oluyordu. Hal böyle olunca turizmciler bölgeyi ziyarete gelen Bakanlardan herhangi bir talep ve isteğini tam anlamıyla iletemiyor ve bu da bölge turizmine hiçbir şekilde katkı sağlamamış oluyordu. Son çıkan kararname ile yine görevden alınan Velettin Birsöz bir kez daha mahkemeye başvuru yapıp yine göreve iade edildi. Ancak Turizm Bakanlığı ise bu durum karşısında İl Müdürü Birsöz’ü geçici görevlendirme ile Bakanlığa atadı.  Birsöz’den boşalan koltuğa ise Nevşehirli ve Turizm Bakanlığı’nda Şube Müdürlüğü görevinde bulunan Cengiz Ekici vekaleten bu göreve getirildi.

İşte tamda herşey 19 yıllık özlemin adı Kapadokya'da Yeni Müdür Geldi denirken bu defa yine 
33. kez yürütmeyi durdurma kararı alıp geri dönen Veleddin Birsöz Kapadokya da şok etkisi yaşatıyordu. Ama bu defa artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı ve sonun başına gelindi. Bir-SÖZ söylenebilecek tek şey kalmıştı oda:" Yeni Torba Yasasının Resmi Gazete ’de yayınlanmasına müteakip Bakanlığın görevden almasından sonra Nevşehir’in yıllardır çözüme kavuşmayan sorunundan kurutularak Sayın Veleddin BİRSÖZ’ün Müdürlüğünden Nevşehir bir daha tekrarı olmamak üzere ayrılcaktı.   
 
Kapadokya’da bu duruma en çok sevilen kişilerin başında ise şüphesiz Bölge turizmcileri geliyor. Çünkü artık kendi sıkıntılarını dinleyen, çözüm yolları üretmesi için fikir alışverişinde bulunacakları ve en önemlisi de muhattap alacakları bir müdür var artık. Kapadokya bölgesine Turizm Bakanı ziyarete gelmiş olsa istek ve talepleri iletecek bir müdür olduğu için artık Nevşehir’in ve Kapadokya bölgesinin yeni ufuklara yelken açmaması için artık hiçbir engel bulunmuyor. Ne mutlu ki Nevşehir’in artık bir Turizm Müdürü var ve ne Mutlu ki Kapadokya artık yıllardan beri beklenen atılımı yeni dinamik Turizm İl Müdürü ile yapacak. Yolun Açık olsun Kapadokya…

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kapadokya - 3 yıl önce
6639 sayılı kanunun Madde 23. Onayda. Tabii ki yine Anayasa mahkemesince iptal edilmez ise
Avatar
sami - 3 yıl önce
Velddine rahmet okutacak daha ne müdürler var
Avatar
sonunda - 3 yıl önce
sonunda beklene yasa çıktı. bu yasanın hazırlanmasında emeği geçenlere ve nevşehir milletvekillerimize teşeükkürler.
Avatar
nevctiy - 3 yıl önce
şu haberde bile sayın milletin vekillerine teşekkür edenide gördüm ya pes valla
Avatar
cansu - 3 yıl önce @sonunda
yorumun için sagol kardes.ama tesekkür ettiğin milletvekilleri suana kadar neredeydi?
Avatar
ahmet k - 3 yıl önce
umarım nisan 1 sakası degildir