banner461

Avanos'ta Ramazan Bir Başka...

Kapadokya’nın kültür merkezi Avanos, Ramazan ayı ile birlikte Cumartesi akşamları Ramazan ayına özel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

banner15
 Avanos'ta Ramazan Bir Başka...
29 Temmuz 2013 Pazartesi 15:29

banner517
banner134
Kapadokya’nın  kültür  merkezi  Avanos, Ramazan ayı ile birlikte Cumartesi akşamları Ramazan ayına özel  etkinliklere  ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

“Avanos-Kızılırmak 4. Kültür ve Sanat Günleri” kapsamında yer alan ve Ramazan ayına özel olarak düzenlediğimiz geleneksel Ramazan eğlenceleri ilçemizde büyük beğeni alıyor ve yediden yetmişe yoğun ilgi görüyor.

Çarşı meydanında Çanakçı Heykeli yanında düzenlenen geleneksel Ramazan programı ile birbirinden renkli gösteriler ilçe sakinlerimizin ve ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor.

Anadolu´da yüzlerce yıl süren Hacivat ile Karagöz ortaoyunu ve perde oyunu, halk ozanlarının atışmaları ve sihirbazlara kadar uzanan eski zamanların en sevilen gösterileri Avanos’ta kültür sanat etkinliklerimiz çatısı altında yaşatılıyor.

Mübarek Ramazan ayının sevgi ve paylaşım dolu ruhunu, dayanışma ve kardeşliği bir arada idrak etmeye vesile olan Ramazan eğlencelerimizde bu hafta yine birbirinden renkli gösteriler sunuldu. Umut & Ercan ikilisinin kulaklara olduğu kadar gönüllere de hitap eden konseri ile başlayan Ramazan eğlence programı, ateş adam gösterisi, sihirbaz show, aşık atışmaları  ile devam ederek herkesin hem çok sevdiği hem de çok güldüğü Hacivat ve Karagöz orta oyunu ile son buldu.

Ses sanatçısı Ercan YILDIZ'ın Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdiği konserde, Avanos Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi Rahşan KIRAN'da birkaç parçaya sanatçı ile birlikte düet yaparak eşlik etti. Yoğun kalabalığın ilgi ile izlediği Ramazan eğlencelerini Nevşehir Milletvekillerimizden Av. Ebubekir GİZLİGİDER'de ailesi ile birlikte vatandaşların arasından izledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
millet - 8 yıl önce
bizim belediyede oğlum otuz kişiyle anlaşın toplu iftar için..alın size nevşehirde ramazan ayı.