Bu yıl 10. su gerçekleştirilen, Dünyanın 22. büyük spor organizasyonu niteliğindeki Salomon Cappadocia Ultra-Trail Yarışmaları Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde start aldı.

71 ülkeden 2 bin 434 sporcu, Kapadokya’nın peribacaları ile kaplı vadileri arasında birinci olabilmek için mücadele ediyor. Koşuya katılanlar, vadi sırtları ve yamaçlardan geçerek uzun soluklu parkuru tamamlamaya çalışacak.

Ürgüp’te başlayan yarışlarda sporcular, 38, 63 ve 119 kilometrelik etapları Ortahisar, Uçhisar, Göreme beldeleriyle İbrahimpaşa, Çavuşin ve Akdağ'dan  geçerek tamamlanacak.

Nevşehir Valisi Ali Fidan, Ürgüp Kaymakamı Refik Özsoy, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Cintimar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb'in katılımlarında Ultra Trail Medium Trail Short Trail Kategorilerinde ki yarışların startı ile Ürgüp’te başladı.

Her yıl spor dünyasına farklı bir bakış açısı kazandıran Salomon Cappadocia Ultra Trail, 10. yılını kutluyor! 71 ülkeden katılan koşucular Kapadokya patikalarını platolar ve vadilerden geçerek deneyimleyecek.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, hafta sonu Kapadokya’da atletizm dolu bir hafta sonu yaşanmasını sağlayacak.