banner461

Başbağlar’da katledilen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz

Başbağlar’da katledilen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz

banner15
Başbağlar’da katledilen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz
05 Temmuz 2022 Salı 08:18

banner517
banner134

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, 1993 yılında, karanlık güçlerin tezgâhlayıp sahneye koyduğu siyasi cinayetler ve ideolojik katliamlarla ardı ardına süren ülkemiz üzerindeki kanlı oyunlar ile bir kardeş kavgası çıkarılmak istendiğini dile getirdi.  

Başbağlada katledilerleri rahmetle yad ettiklerini söyleyen Çiftci, "Acısıyla yüreğimizi dağlayan ve hâlâ kanayan yaralarımızdan biri de 5 Temmuz Başbağlar katliamıdır. 

O gün, Erzincan’ın Kemaliye İlçesi’ne bağlı Başbağlar Köyü’nü basan PKK militanları, köyde örgüt propagandası ve yağma yaptıktan sonra yaşlı, kadın, çocuk demeden 33 kişiyi yakarak ve kurşuna dizerek hunharca katletmiştir. Teröristler, bıraktıkları bildiride üç gün önce Sivas’ta tezgâhlanan Madımak Oteli provokasyonunun akabinde sırf intikam görüntüsü vererek Başbağlar’da kardeş kavgasının fitilini ateşlemek istemiştir. 

Milletimiz, insanlarımız arasına ölüm ve intikam tohumları atılmak istenmesine aldırmadan, ferasetiyle kanlı tezgâhı görmüş, kendi birlik ve beraberliğinden asla ödün vermemiştir. Bu oyunları tezgâhlayanlar ve onlara kuklalık yapan kimi kişi ve kesimlerin tüm çabalarına rağmen, milletimiz kardeşliğinden vazgeçmemiştir. 

Ölen hangi tarafta olursa olsun, kazananın emperyalizm olacağı bir tezgâhta millî şuur sahibi olmak, ancak kardeşlikle, millî ve medeniyet değerlerimizde sımsıkı bütünleşmekle mümkün olur, olmuştur, olmaya devam edecektir. Unutulmasın ki, emperyalist odaklar milletimizin gözyaşının akmasından, feryadının yükselmesinden memnun olmaktadır. 

Millet olarak, geçmişte yaşadığımız hazin hatıra ve tecrübelerden ders çıkarmış olarak, bundan böyle onlara bu zevki asla tattırmayacağız. Üzerinden 29 yıl geçmesine rağmen, katliamı yapan katiller hak ettikleri cezaya çarptırılmamış, katliamın acısı kalplerde yara olarak kalmıştır. Eğitim-Bir-Sen olarak, Başbağlar başta olmak üzere, tüm katliamları, suikastları ve terör eylemlerini kınıyor, lanetliyoruz" diye konuştu.  


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.