banner461

Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi: Nevşehir Modeli Kapanış Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın eşi Songül Aktaş, Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu işbirliğinde yürütülen “Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi: Nevşehir Modeli Kapanış Toplantısı” na katıldı.

banner15
Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi: Nevşehir Modeli Kapanış Toplantısı Yapıldı
19 Kasım 2019 Salı 16:36

banner134

Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu işbirliği ve Sabancı Vakfı’nın desteğiyle sürdürülen projenin, erken yaşta evlilikler konusunda toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamasının amaçladığı toplantı, açılış konuşmaları ile başladı.

Songül Aktaş’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından, “Çocuk Yaşta Erken ve Zorla Evlilikler, Nevşehir Modeli, Kazanımlar ve Öğrenilenler” konulu Panele; Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) Müdürü Prof. Dr. Ayşe Akın, UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Üreme Sağlığı Program Koordinatörü Dr. Gökhan Yıldırımkaya, Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi Nevşehir Modeli Sağlık Aracısı Nuray Ergin ile İl Sağlık Müdür Vekili Hakan Öcal ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hüseyin Şener katılarak, konuşmalarını yaptılar.

Panel sonrası, BÜKÇAM Müdürü Prof. Dr. Ayşe Akın, programa katılımlarından dolayı Songül Aktaş’a teşekkürlerini ileterek, kendilerine plaket takdiminde bulundu.

Songül Aktaş ise programın düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyetini ifade ederek, panelistlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Nevşehir Crowne Plaza Otel’de gerçekleştirilen toplantıya; Songül Aktaş, Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) Müdürü Prof. Dr. Ayşe Akın, UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Üreme Sağlığı Program Koordinatörü Dr. Gökhan Yıldırımkaya, Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi Nevşehir Modeli Sağlık Aracısı Nuray Ergin, İl Sağlık Müdür Vekili Hakan Öcal, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hüseyin Şener ve davetliler katıldı.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.