banner461

Türkiye'de Kürt Köyü Olmayan Tek İl Nevşehir

Türkiye genelinde 81 ilin sekseninde Kürt köyleri bulunurken sadece Nevşehir'de Kürt köyünün olmadığını biliyor muydunuz?

banner15
Türkiye'de Kürt Köyü Olmayan Tek İl Nevşehir
16 Ekim 2021 Cumartesi 10:22

banner517
banner134

Türkiye'nin 80 ilde Kürt köyü bulunuyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan tüm şehirlerde Kürt köyü bulunuyor. İç Anadolu'nun göbeğinde olan ve Türkiye'nin ortasında yer alan ''Nevşehir'de ise Kürt köyü bulunmuyor.

Kürt köyü olmayan tek il...

Türkiye’nin 81 ilinin 80’inde Kürt köyü bulunurken sadece bir tek ilde Kürt Köyü bulunmuyor.

Türkiye’nin 80 ilinde Kürt köyü bulunuyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan tüm şehirlerde Kürt köyü bulunuyor.

İç Anadolu’nun göbeğinde olan ve Türkiye’nin ortasında yer alan ‘’Nevşehir’de ise Kürt köyü bulunmuyor. 

Kürtü ile Türkü ile Bir olacağız, diri olacağız! 
Biz Kürtü, Türkü, Arap, Laz, Çerkez'iyle 80 milyonluk bir aileyiz. Biz beraber olursak Türkiye'yiz. Bölünmüş, küçülmüş bir Türkiye olmaz. O Devletçik olur. Ama Türkiye 80 milyon nüfuslu bir büyük devlettir.​ 

Biz, Türkü ile Kürdü ile, Lazı, Çerkezi, Arap’ı ile bir ve bütünüz.

Biz bir olacağız, diri olacağız. Canımıza da kast etseniz, kanımızı da akıtsanız yıkılmayacağız. Bombalar da patlatsanız. FETÖ, PKK, DAEŞ dünyanın bütün uğursuzlarını da üzerimize salsanız yenilmeyeceğiz. Dimdik ayakta olacağız. Son nefesimize kadar vatan diyeceğiz, millet diyeceğiz. Bu ülke yaşadık, bu ülke için öleceğiz... Küresel çetelerin bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı var...

TEK BAYRAK; TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK DEVLET


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.