banner461

Yaşayan Kültürel Destek Programı Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından yaşayan kültür mirası işletmeler desteği başvuruları başladı.

banner15
Yaşayan Kültürel Destek Programı Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı
09 Eylül 2022 Cuma 09:05

banner517
banner134

KOSGEB Nevşehir Müdürlüğü tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ve KOSGEB arasında yapılan protokol ile kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin geliştirilmesi amacıyla ilan edilen destek programının başvuru süreçleri ile ilgili ön başvuruyu geçen işletmelere bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Yaşayan Kültürel Miras Destek Programı ile KOSGEB tarafından desteklenecek işletmeler öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuru yaparak ön inceleme sonucunda değerlendirilmeye alınacak başvurular belirlenmiştir. 

Desteklemeye esas başvurular 01 Eylül 30 Eylül tarihleri arasında KOSGEB’e yapılması gerekmektedir. KOSGEB’e yapılacak başvurudan önce işletmelere başvuru ile ilgili yöntem ve süreçler hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplantıya ön başvuruyu geçen 22 işletme davet edilmiş ve süreçler hakkında detaylı bilgi verilmiştir. 

Yaşayan Kültürel Miras Destek Programında işletmelere toplamda 250.000TL’ye kadar destek sağlanacak olup ilgili destek hibe olarak işletmelere verilecektir. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.