banner461

Ürgüp'te üç aylar karşılama programı salona sığmadı

Ürgüp Belediyesi tarafından mukaddes “Üç Ayları Karşılama Programı” düzenlendi.

banner15
Ürgüp'te üç aylar karşılama programı salona sığmadı
25 Ocak 2023 Çarşamba 20:18

banner134

Ürgüp Belediyesi tarafından mukaddes üç ayların başlangıcı sebebiyle Kur’an-ı Kerim tilavet programı düzenlendi.

Ürgüp Sinema salonunda düzenlenen ve konferansları, şiir dinletileri, kendine özgü sahne programları ile tanınan Serdar Tuncer ile geçen yıl yapılan ezanı güzel okuma yarışmasında dünya birincisi olan Muhsin Kara'nın konuk olduğu “Üç Ayları Karşılama Programı”na AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ile çok sayıda Ürgüplü vatandaş katıldı.

Ürgüplüler ‘Üç Aylar Karşılama’ Programına Yoğun İlgi Gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk; “Ömürden bir yıl daha geçti ama rahmet ve bereket mevsimi üç aylara kavuşmanın hazzı içerisindeyiz. Ruhen ve bedenen bu mevsimi en güzel şekilde yaşayacağız. 3 aylar rahmetin ayı, bereketin ayı, dayanışmanın ayı, kardeşliğin, kimsesizi, garibi, öksüzü kollama ayı. İdrak edeceğimiz üç aylarımız, tüm insanlığa hayır getirsin, huzur getirsin, bereket getirsin. Bizleri ramazan ayına kavuşturup, iftar sofralarında gönüllerde buluşacağımız günlere eriştirsin. İnşallah bayram sevinciyle taçlansın.”  dedi.

Başkan Aktürk, Ürgüplülere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Mehmet Aktürk; "Üç Ayları Karşılama programımızı hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. Kıymetli konuklarımız; 2022 Yılı Ezanı Güzel Okuma Dünya Birincisi Muhsin Kara’ya ve Şiirleri, hikayeleriyle Şair-Yazar Serdar Tuncer’e bu eşsiz gece için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Program sonunda AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner ve Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk tarafından misafir din görevlilerine çeşitli hediyeler takdim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.