banner461

Altınyıldız Fen Liseliler 2019 TÜBİTAK Bölge Finalisti Oldu

50.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Altınyıldız Fen Liseliler 2019 TÜBİTAK Bölge Finalisti Oldu.

banner15
Altınyıldız Fen Liseliler 2019 TÜBİTAK Bölge Finalisti Oldu
13 Şubat 2019 Çarşamba 10:44

banner517
banner134

Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencilerinden Yunus Emre AŞICI ve Melih GÜLTEKİN tarafından hazırlanan,Danışman öğretmenliğini Mahmut Özlü’nün yaptığı Kimya Projesi TÜBİTAK Liselerarası Proje Yarışmalarında Bölge Finalisti olarak Bilim Sergisine davet edildi.    

25 -28 Şubat 2019 tarihleri arasında   yapılacak olan TÜBİTAK Kayseri Bölge Final Sergisinde halka ve jüriye sunum yapacak olan Altınyıldızlılar,

” Nevşehir’i en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dediler.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan Kılınç ,

”50.si düzenlenecek olan  TÜBİTAK Lise Öğrencileri arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge Finalisti olan Altınyıldız Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi önceki yıllarda Türkiye 1.si,Türkiye 4.sü, Bölge 1.,2. ve 3.sü olmuştu.

Altınyıldızlılar, 2011 yılında TÜBİTAK Türkiye 1.liği,2018 yılında TÜBİTAK Türkiye 4.lüğü ve Teşvik Ödülü kazanmıştır.

Her yıl Bölge Sergisinde projelerimizle yer aldık.Bölge dereceleri kazandık.Uluslar arası dereceleri Nevşehir’e getirdik.Bu yıl da gelenek değişmedi.Yine Bölge finalisti olduk.Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.dedi.

Danışman öğretmen Mahmut Özlü,

“Geçen yıllarda  Türkiye 1.liği ve Türkiye 4.lüğü kazananAltınyıldız Fen Lisesi projelerine  Danışmanlık yapan Özel Altınyıldız Koleji Müdürü Özkan Kılınç’a,bizlere hertürlü desteği veren Genel Müdür Serhat İğdeci’ye,idarecilerimize, öğretmenlerimize,velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.”dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.