banner461

Altınyıldız Yine Şah Dedi, Yine Mat Etti

Altınyıldız Lise Satranç Takımı Nevşehir Şampiyonu Oldu

banner15
Altınyıldız Yine Şah Dedi, Yine Mat Etti
01 Mart 2017 Çarşamba 15:33

banner517
banner134
Altınyıldız Lise Satranç Takımı Nevşehir Şampiyonu Oldu
 
Okul Sporları Liseler arası Satranç Yarışmalarında 1. Olan Altınyıldız Koleji Nevşehir’i Türkiye Şampiyonasında temsil edecek. 
 
2016-2017 Okul Sporları Liseli Gençler Satranç Turnuvası 27-28 Şubat 2017 Tarihlerinde Nevşehir İl Gençlik Merkezi Salonunda yapıldı.
Yarışmalar, bu yıl okulların oluşturduğu takımların katıldığı TAKIMLAR YARIŞMASI şekline gerçekleştirildi
.
AHMET UTKU ŞİMŞEK,AHMET CİHAN,MELİH GÜLTEKİN,YUNUS EMRE AŞICI’ dan oluşan Altınyıldız Liseleri Satranç Takımı müsabakalara katılan tüm takımları geride bırakarak   Nevşehir Şampiyonu olmuştur.

1999-2000-2001-2002 doğumlu öğrencilerin yarıştığı turnuva 1.si Altınyıldız Koleji Takımı liseler arası Türkiye Şampiyonasında Nevşehir’i temsil edecek.

Altınyıldız Eğitim Kurumları; Bir düşünce sporu olan satrancı tam 19 yıldır Nevşehir’de Okul öncesi Kurumlarından itibaren etüt dersi olarak okutmakta ve öğretmektedir.Yılların emek ve özverili çalışmaları sonucunda Nevşehir tarihinde ilk kez 2017 yılında Altınyıldız Eğitim Kurumları Ortaokulu ve Lisesinde öğrenim gören 2 oyuncu Satranç Milli Takımına seçilme başarısı göstermişlerdir.
           
Liseler arası Satranç Takım Yarışmalarında Nevşehir 1.si olan takımımızı  ve öğrencilerimizi , onların yetişmelerinde emeklerini esirgemeyen ailelerini, Satranç öğretmenimiz Ekrem Kürekli’yi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
      


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.