banner461

Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı'ndan Nevşehir'e Çıkarma

Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Kurucu Genel Başkanı Mehmet Barbaros Öztürk, Avrupa Genel Başkanı İbrahim Yılmaz ve iş insanı Taner Ay, Merhum vatansever Abdullah Çatlı’nın ölüm yıl dönümüne katılmak üzere yarın Nevşehir'e geleceği belirtildi.

banner15
Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı'ndan Nevşehir'e Çıkarma
04 Kasım 2021 Perşembe 09:55

banner517
banner134

Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Kurucu Genel Başkanı Mehmet Barbaros Öztürk, Avrupa Genel Başkanı İbrahim Yılmaz ve iş insanı Taner Ay 3 Kasım 1996 tarihinde Susurluk'ta meydana gelen kazada hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın ölüm yıl dönümünde Nevşehir'e gelecekleri bildirildi.

Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Nevşehir çıkarmasında, Vefatının 25.sene-i devriyesinde Büyük Ülkü Devi Abdullah Çatlı'yı yarın öğleden sonra Kabri başında anarak dua edecek heyet daha sonra Sulusaray kasabasına ziyaret gerçekleştirecekler.

Konu hakkında FİB Haber Merkezine açıklamada bulunan Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Avrupa Genel Başkanı Nevşehirli hemşehrimiz İbrahim Yılmaz, “Teşkilatımızın kuruluş amacı birlik beraberlik ruhunu getirmek” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Osmanlı ruhunu Türkiye’de yaşatacaklarını belirten İbrahim Yılmaz, “Bizler Ülkemizin bekası için birlik ve beraberliği sağlamak adına bir araya geldik. Şahsım olarak bana sayın genel başkanımız tarafından görev verildiğinde vatan ve bayrak dediğinde seve seve bu hizmeti yapmaya bu görevi almaya aday oldum ve bu görev bana verildiğinden itibaren seve seve çalışmaya başladım" dedi.

PARTİ VE MEZHEP AYRIMI YAPMIYORUZ

Yılmaz, şunları kaydetti: “İnsanları parti ve mezheplerine göre ayırmıyoruz. Amacımız herkesi bu çatı altında kucaklamak. Yeter ki vatan ve millet sevdalısı olsunlar. Türkiye Cumhuriyeti devletinin her daim arkasında olmak devletimizin bekasını sağlamak ve bunun için elimizden ne geliyorsa yapmaktır. Tabi ki bunu da adaletli bir şekilde yapmaktır" dedi.

ECDADIMIZ ÖVÜNCÜMÜZDÜR

Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Avrupa Genel Başkanı İbrahim Yılmaz, , “Zaman ayrışma değil birleşme zamanıdır. Tarih bir bütündür. Ecdadımız övüncümüzdür. Osmanlı da bizim Türkiye Cumhuriyeti de. Amacımız tüm Türkiye'de bizim bir aile olduğumuzu bütün Türkiye'de Osmanlı ruhuyla yeni bir Türkiye'de el ele olduğumuzu belirtmektir" dedi.

BİZ OSMANLI'NIN TORUNLARIYIZ

Osmanlı’nın torunları olduklarını belirten Yılmaz, “Çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde yürüteceğiz. Bizim ecdadımız Osmanlı'dır. Bu uğurda bize öncü olan sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.