banner461

Nevşehirli Öğrenciler Tercihleri İçin Kardelen Kolejini Seçti

Nevşehir'in oransal başarıda tartışmasız birinci okulu Özel Kardelen Koleji, LYS tercihleri için Nevşehirli gençleri ağırlıyor.

banner15
Nevşehirli Öğrenciler Tercihleri İçin Kardelen Kolejini Seçti
09 Temmuz 2015 Perşembe 01:11

banner517
banner134
Nevşehir'in oransal başarıda tartışmasız birinci okulu Özel Kardelen Koleji, LYS tercihleri için Nevşehirli gençleri ağırlıyor.

Başta Özel Kardelen Koleji öğrencileri olmak üzere Nevşehir'de bulunan özel okulların öğrencileri ve diğer lise öğrencileri LYS tercihleri için Kardelen Koleji'ni ziyaret ediyor.

Kardelen Koleji'ni ziyaret eden tüm velilere ve öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti veren Nevşehir'in en iyi tercih uzmanlarından bir olan Özel Kardelen Koleji rehberlik öğretmeni Levent Örün, tercih dönemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak öğrencilerin ve öğrenci velilerinin uzman kişilerden destek alması gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca Örün açıklamasında; "Tercih döneminde öğrencilerin, sınava hazırlık sürecinde hayalini kurdukları bölümler hakkında veya başarı sıralamalarına uygun olabilecek bölümler hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Ben sadece şu bölümü veya şu okulu istiyorum şeklindeki yaklaşımlar daha iyi olabilecek alternatifleri kaçırmaya neden olabilir. Bu yüzden öğrenciler bu süreçte öncelikle esnek olmalıdırlar. Her türlü bilgiye, yönlendirmeye veya bölüme dair bu bilgileri toplamak öğrencinin görevi olmalıdır. Sorumluluğu bir arkadaşına, rehber öğretmenine veya ailesine bırakmamalıdır. Tercihlerini; istek ve beklentilerine, ilgi ve yeteneklerine, ihtiyaçlarına, değerlerine, kişilik özelliklerine göre yapmalıdırlar. Sadece okuyacakları bölümü değil okuma ihtimalleri olan üniversitelerin fiziki, felsefi ve akademik yapısını araştırmalıdırlar. Bizler Kardelen Kolejine ziyarette bulunan tüm öğrencilere ve öğrenci velilerine yardımcı oluyoruz. İyi bir gelecek isteyen ve iyi bir üniversite hayali kuran tüm öğrencileri tercih döneminde okulumuza bekliyoruz. " dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.